Divi 4.21.0 - en to ms translation catalogue (981 entries)

en:  Enable canonical URL's
ms: Dayakan URL berkanonik

en:  Enable custom title
ms: Dayakan tajuk tersuai

en:  Enable meta description
ms: Dayakan penerangan tag meta

en:  Enable meta keywords
ms: Dayakan kata kunci meta

en: %1$s Columns
ms: Lajur %1$s

en: %1$s could not be displayed.
ms: %1$s tidak dapat dipaparkan.

en: %d Items
ms: %d Item

en: %d Layout
ms: %d Reka letak

en: %d Layout Pack
ms: %d Pek Reka Letak

en: %d Layout Packs
ms: %d Pek Reka Letak

en: %d Layouts
ms: %d Reka letak

en: %d Module
ms: %d Modul

en: %d Modules
ms: %d Modul

en: %d Page
ms: %d Halaman

en: %d Pages
ms: %d Halaman

en: %d Reviews
ms: %d Ulasan

en: %d Row
ms: %d Baris

en: %d Rows
ms: %d Baris

en: %d Sales
ms: %d Jualan

en: %d Section
ms: %d Bahagian

en: %d Sections
ms: %d Bahagian

en: %d Total Layouts
ms: %d Jumlah Reka Letak

en: %s Name
ms: %s Nama

en: %s Theme Options
ms: %s Pilihan Tema

en: &laquo; Older Entries
ms: &laquo; Catatan Terdahulu

en: + Add One More Tab
ms: + Tambah Satu Lagi Tab

en: 0 Comments
ms: 0 Komen

en: 0 comments
ms: 0 Komen

en: 1 Column
ms: 1 Lajur

en: 1 Comment
ms: 1 Komen

en: 1 comment
ms: 1 Komen

en: 404 Not Found
ms: 404 Tidak Ditemui

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
ms: <div class="updated"><p>Ini merupakan pemasangan tema %1$s yang baharu. Jangan lupa untuk pergi ke <a href="%2$s">ePanel</a> untuk setkannya. Mesej ini akan lenyap setelah anda klik pada butang Simpan pada <a href="%2$s">halaman pilihan tema</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
ms: <em>Sebelum anda boleh menerima kemas kini produk, anda mesti mengesahkan langganan Tema Elegan anda terlebih dahulu. Untuk melakukan ini, anda perlu memasukkan kedua-dua Nama Pengguna Tema Elegan dan Kunci API Tema Elegan anda ke dalam Tab Kemas Kini dalam tetapan tema dan pemalam anda. Untuk mencari Kunci API anda, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log masuk</a> ke akaun Tema Elegan anda dan navigasi ke halaman <strong>Akaun > Kunci API</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Ketahui lebih lanjut di sini</a></em>. Jika anda masih mendapat mesej ini, sila pastikan Nama Pengguna dan Kunci API anda telah dimasukkan dengan betul

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ms: <span class="meta-nav">&larr;</span> Komen Terdahulu

en: API Key
ms: Kekunci API

en: About Me
ms: Mengenai Saya

en: Access Your %s From Any Website
ms: Akses %s Anda Dari Mana-mana Tapak Web

en: Active Link Color
ms: Warna Pautan Aktif

en: Active Primary Menu Link Color
ms: Menu Utama aktif Link Warna

en: Add Author Bio
ms: Tambah Biografi Penulis

en: Add Button Icon
ms: Tambah Ikon Butang

en: Add ET Box
ms: Tambah Kotak ET

en: Add ET Button
ms: Tambah Butang ET

en: Add ET Learn more block
ms: Tambah ET Ketahui lebih lanjut blok

en: Add ET Tabs
ms: Tambah Tab ET

en: Add From Library
ms: Tambah Dari Perpustakaan

en: Add New Category
ms: Tambah Kategori Baharu

en: Add New Cloud Category
ms: Tambah Kategori Awan Baharu

en: Add New Cloud Tag
ms: Tambah Teg Awan Baharu

en: Add New Layout
ms: Tambah Reka Letak Baharu

en: Add New Pack
ms: Tambah Pek Baharu

en: Add New Tag
ms: Tambah Teg Baharu

en: Add New Theme Options
ms: Tambah Pilihan Tema Baharu

en: Add Theme Options
ms: Tambah Pilihan Tema

en: Add To Categories
ms: Tambah Pada Kategori

en: Add To Divi Cloud
ms: Tambahkan Divi Cloud

en: Add To Favorites
ms: Tambahkan Pada Kegemaran

en: Add To Tags
ms: Tambahkan Pada Teg

en: Add a Tooltip Text
ms: Tambah Teks Panduan Alatan

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
ms: Masukkan kod ke ruang < isi > (sesuai bagi kod penjejakan seperti Google Analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
ms: Masukkan kod ke ruang < kepala > blog anda

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
ms: Masukkan kod ke bahagian bawah paparan anda, sebelum ruang komen

en: Add code to the top of your posts
ms: Masukkan kod ke bahagian atas paparan anda

en: Adsense Code
ms: Kod Adsense

en: Advertisement
ms: Iklan

en: Agency About Page
ms: Halaman Mengenai Agensi

en: Agency Blog Page
ms: Laman Blog Agensi

en: Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungan Agensi

en: Agency Home Page
ms: Laman Utama Agensi

en: Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi

en: Agency Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Agensi

en: Agency Pricing Page
ms: Halaman Harga Agensi

en: All
ms: Semua

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
ms: Semua pengguna Divi boleh menyimpan sehingga %s item ke Awan Divi mereka secara percuma. Untuk menyimpan lebih banyak item ke awan anda dan membuka kunci storan tanpa had, tingkatkan keahlian Divi Cloud anda hari ini. Jika anda membina tapak web Divi untuk mencari rezeki, Divi Cloud ialah alat tambah yang hebat dan penjimat masa yang menakjubkan. Anda akan menyukainya!

en: All Theme Options
ms: Semua Pilihan Tema

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan muncul dalam bahagian isi pada setiap halaman blog anda. Ini amat berguna jika anda perlu letakkan piksel penjejak untuk pengira keadaan seperti Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan ditempatkan di bahagian ruang kepala pada setiap halaman blog anda. Ini amat berguna jika anda perlu letakkan JavaScript atau CSS ke semua halaman.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
ms: Mana-mana kod yang anda letakkan di sini akan diletakkan di bahagian bawah semua jawatan tunggal. Ini berguna jika anda ingin mengintegrasikan perkara-perkara seperti pautan bookmark sosial.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan ditempatkan pada bahagian atas semua paparan. Ini amat berguna jika anda mencari item yang berintegrasi seperti pautan penanda buku sosial, misalnya.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
ms: Gunakan Reka Letak Ini

en: Archives
ms: Arkib

en: Are You Sure?
ms: Adakah anda pasti?

en: Authentication Required
ms: Pengesahan diperlukan

en: Author
ms: Penulis

en: Author Image URL
ms: URL Imej Pengarang

en: Auto
ms: Automatik

en: Auto Speed
ms: Kelajuan Automatik

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
ms: Kelajuan gelangsar automatik (berfungsi hanya jika Automatik disetkan ke ya)

en: Back To Top Button
ms: Butang Kembali Ke Atas

en: Background
ms: Latar

en: Background Color
ms: Warna Latar

en: Background Image
ms: Imej Latar Belakang:

en: Background Position
ms: Kedudukan Latar

en: Background Repeat
ms: Ulang Latar

en: Banner
ms: Sepanduk

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
ms: Sebelum anda boleh memuat turun Reka Letak Prabuatan daripada Perpustakaan %1$s anda mesti mengesahkan langganan %2$s anda.

en: Blog Style Mode
ms: Mod Gaya Blog

en: Body Font
ms: Fon Isi Kandungan

en: Body Font Style
ms: Gaya Fon Isi

en: Body Line Height
ms: Tinggi Baris Isi

en: Body Link Color
ms: Warna Pautan Isi

en: Body Text Color
ms: Warna Teks Isi

en: Body Text Size
ms: Saiz Teks Isi

en: Body/Link Line Height
ms: Tinggi Garis Isi/Pautan

en: Body/Link Text Size
ms: Saiz Teks Isi/Pautan

en: Bold
ms: Tebal

en: Border Color
ms: Warna Batas

en: Border Radius
ms: Radius Batas

en: Border Width
ms: Lebar Batas

en: Bottom
ms: Bawah

en: Bottom Bar
ms: Bar Bawah

en: Bottom to Top
ms: Bawah ke Atas

[ctx: Business]
en: Agency
ms: Agensi

[ctx: Business]
en: Consultant
ms: Perunding

en: Button Font Style
ms: Gaya Fon Butang

en: Buttons
ms: Butang

en: Buttons Font
ms: Fon Butang

en: Buttons Hover Style
ms: Gaya Gerak Butang

en: Buttons Style
ms: Gaya Butang

en: Buy
ms: Beli

en: By %s
ms: Oleh %s

en: By Elegant Themes
ms: Mengikut Tema Elegan

en: By The Community
ms: Oleh Komuniti

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
ms: Mengikut tetapan lalai, komen tidak ditempatkan di halaman, walau bagaimanapun, jika anda ingin benarkan orang memberikan komen di halaman anda, sila dayakan pilihan ini.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
ms: Mengikut tetapan lalai, halaman diisih mengikut nama. Walau bagaimanapun, jika anda lebih suka jika ianya diisih mengikut ID, anda boleh laraskan tetapan ini.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
ms: Mengikut tetapan lalai, bar navigasi kekal terletak di bahagian atas skrin pada setiap masa. Kami saran agar anda nyahdayakan pilihan ini jika anda perlu gunakan imej logo yang besar.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
ms: Mengikut tetapan lalai, tema ini menghasilkan pautan Halaman Utama, yang mana apabila diklik, menghalakan kembali ke halaman utama blog anda. Walau bagaimanapun, jika anda menggunakan halaman utama statik dan telah menghasilkan sebuah halaman yang dipanggil Halaman Utama untuk digunakan, ini akan menyebabkan pautan pendua terhasil. Jika ini berlaku, anda harus nyahdayakan ciri ini untuk menyingkirkan pautan tersebut.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
ms: Mengikut tetapan lalai, tema tersebut menghasilkan tajuk paparan berdasarkan kepada tajuk paparan dan nama blog anda. Jika anda ingin jadikan tajuk meta anda berbeza daripada tajuk paparan sebenar, anda boleh nyatakan tajuk tersuai bagi setiap paparan menggunakan ruang tersuai. Pilihan ini mesti didayakan bagi membolehkan tajuk tersuai berfungsi dan anda perlu memilih nama ruang tersuai untuk tajuk anda di bawah.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
ms: Mengikut tetapan lalai, tema tersebut tidak tambahkan kata kekunci ke bahagian header anda. Kebanyakan enjin carian tidak lagi menggunakan kata kunci untuk menilai kedudukan halaman anda, tetapi sesetengah orang masih meletakkan kata kunci ke header. Jika anda masih ingin letakkan kata kunci meta ke header anda, sila dayakan pilihan ini dan isikan ruang kata kunci peribadi di bawah.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
ms: Mengikut tetapan lalai, tema ini memendekkan petikan paparan anda secara automatik untuk menghasilkan prebiu paparan. Jika anda ingin tunjukkan paparan secara penuh mengikut cara tradisional, tuliskan blog, kemudian anda boleh aktifkan ciri ini.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
ms: Mengikut tetapan lalai, tema tersebut menggunakan kombinasi nama blog serta penerangan blog anda, seperti yang dinyatakan ketika anda membuat blog anda, untuk menghasilkan tajuk halaman utama anda. Walau bagaimanapun, jika anda mahu hasilkan tajuk peribadi, hanya dayakan pilihan ini dan isikan ruang tajuk peribadi di bawah.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
ms: Mengikut tetapan lalai, tema tersebut menggunakan penerangan blog anda, seperti yang dinyatakan ketika anda membuat blog anda, untuk mengisikan ruang penerangan meta. Jika anda ingin gunakan penerangan lain, sila dayakan pilihan ini dan isikan ruang penerangan peribadi di bawah.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
ms: Secara lalai, imej lakaran kecil dicipta menggunakan medan tersuai. Walau bagaimanapun, jika anda lebih suka menggunakan imej yang sudah ada dalam siaran anda untuk lakaran kenit anda (dan memintas menggunakan medan tersuai), anda boleh mengaktifkan pilihan ini. Setelah diaktifkan, imej kecil akan dijana secara automatik menggunakan imej pertama dalam siaran anda. Imej mesti dihoskan pada pelayan anda sendiri.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
ms: Secara lazim, thumbnail tidak ditempatkan di halaman (hanya digunakan di dalam pos-pos). Tetapi, jika anda mahu menggunakan thumbnail di halaman, anda boleh! Hanya bolehkan opsyen ini.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
ms: Mengikut tetapan lalai, gambar kecil akan diletakkan pada awal paparan anda di halaman paparan tunggal. Jika anda ingin singkirkan imej kecil awal ini bagi mengelakkan pengulangan, sila nyahdayakan pilihan ini.

en: CSS No Selector
ms: CSS Tiada Pemilih

en: CSS Snippet
ms: Coretan CSS

en: Cancel
ms: Batal

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ms: Pengkanonikan membantu mencegah pengindeksan kandungan pendua oleh enjin gelintar, dan hasilnya, mungkin akan mengelakkan penalti kandungan pendua dan penurunan tempat laman web. Sesetengah laman mungkin mempunyai URL berbeza yang menghala ke tempat yang sama. Contohnya domain.com, domain.com/index.html, dan www.domain.com kesemuanya adalah URL berbeza yang menghala ke laman utama anda. Daripada perspektif enjin gelintar, URL pendua ini yang biasanya berlaku disebabkan oleh pautan yang dibuat khas, mungkin akan diperlakukan secara bersendirian dan bukan sebagai satu destinasi. Mendefinisikan URL kanonik memberitahu enjin gelintar URL manakah yang anda ingin gunakan secara rasmi. Tema adalah berdasarkan URL kanonik daripada pautan anda dan nama domain yang didefinisikan di dalam tab tetapan wp-admin.

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Caption goes here
ms: Kapsyen letak di sini

en: Caption title goes here
ms: Tajuk kapsyen letak di sini

en: Categories
ms: Kategori

en: Category
ms: kategori

en: Center
ms: Tengah

en: Centered
ms: Di Tengah

en: Centered Inline Logo
ms: Logo Inline Berpusat

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
ms: Tandakan kotak ini jika anda ingin mempamerkan penerangan meta di halaman kategori/arkib. Penerangan adalah berdasarkan kepada penerangan kategori yang anda pilih ketika menghasilkan/mengedit kategori anda di dalam wp-admin.

en: Choose File
ms: Pilih fail

en: Choose Library
ms: Pilih Pustaka

en: Choose an Image
ms: Pilih Imej

en: Choose button color
ms: Pilih warna butang

en: Choose button type
ms: Pilih jenis butang

en: Choose title autogeneration method
ms: Pilih kaedah penjanaan tajuk

en: Choose which items to display in the post info section
ms: Pilih item yang hendak dipaparkan dalam bahagian maklumat siaran

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
ms: Pilih ya jika anda ingin dayakan animasi gelangsar automatik

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
ms: Kelas

en: Click here to learn more
ms: Klik di sini untuk mengetahui lebih lanjut

en: Close Modal
ms: Tutup Modal

en: Cloud
ms: awan

en: Code
ms: Kod

en: Code Integration
ms: Integrasi Kod

en: Code Snippet
ms: Coretan Kod

en: Code Snippets Library
ms: Pustaka Coretan Kod

en: Coffee Shop
ms: Kedai kopi

en: Coffee Shop About Page
ms: Halaman Tentang Kedai Kopi

en: Coffee Shop Blog Page
ms: Laman Blog Kedai Kopi

en: Coffee Shop Contact Page
ms: Halaman Hubungan Kedai Kopi

en: Coffee Shop Footer Page
ms: Halaman Pengaki Kedai Kopi

en: Coffee Shop Guide Page
ms: Halaman Panduan Kedai Kopi

en: Coffee Shop Home Page
ms: Laman Utama Kedai Kopi

en: Coffee Shop Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Kedai Kopi

en: Coffee Shop Menu Page
ms: Halaman Menu Kedai Kopi

en: Coffee Shop Shop Page
ms: Halaman Kedai Kopi

en: Color
ms: Warna

en: Color Pickers Default Palette
ms: Palet Lalai Pemilih Warna

en: Color Schemes
ms: Skema Warna

en: Column Layout
ms: Susun Atur Lajur

en: Comments
ms: Komen

en: Community
ms: Komuniti

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
ms: Lengkapkan pembelian anda menggunakan pop timbul untuk meningkatkan Divi Cloud.

en: Content
ms: Kandungan

en: Content goes here
ms: Kandungan letak di sini

en: Content text or html
ms: Kandungan teks atau HTML

en: Copy
ms: Salinan

en: Copy To
ms: Salin ke

en: Copy To Divi Cloud
ms: Salin ke Divi Cloud

en: Copy To Library
ms: Salin Ke Perpustakaan

en: Copywriter
ms: copywriter

en: Copywriter About Page
ms: Copywriter Tentang Halaman

en: Copywriter Blog Page
ms: Laman Blog Copywriter

en: Copywriter Contact Page
ms: Halaman Hubungan Penulis Salin

en: Copywriter FAQ Page
ms: Halaman Soalan Lazim Copywriter

en: Copywriter Home Page
ms: Halaman Utama Copywriter

en: Copywriter Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Copywriter

en: Copywriter Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Copywriter

en: Copywriter Pricing Page
ms: Halaman Harga Copywriter

en: Copywriter Services Page
ms: Halaman Perkhidmatan Copywriter

en: Create New Category/Categories
ms: Buat Kategori/Kategori Baharu

en: Create New Tag(s)
ms: Buat Teg Baharu

en: Create New Tag/Tags
ms: Cipta Teg/Teg Baharu

en: Critical CSS
ms: CSS kritikal

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
ms: CSS kritikal meningkatkan masa muat tapak web dan skor Google PageSpeed dengan sangat baik dengan menangguhkan gaya tidak kritikal dan menghapuskan permintaan CSS yang menyekat pemaparan.

en: Critical Threshold Height
ms: Ketinggian Ambang Kritikal

en: Current Color
ms: Warna Semasa

en: Currently viewing archives from %1$s
ms: Sedang melihat arkib daripada %1$s

en: Custom CSS
ms: CSS Peribadi

en: Custom field Name to be used for description
ms: Nama ruang tersuai digunakan sebagai penerangan

en: Custom field Name to be used for keywords
ms: Nama ruang tersuai digunakan sebagai kata kunci

en: Custom field Name to be used for title
ms: Nama ruang tersuai digunakan sebagai tajuk

en: Dark
ms: Gelap

en: Dashed
ms: Bersengkang

en: Date
ms: Tarikh

en: Date format
ms: Format Tarikh

en: Default
ms: Lalai

en: Defer Additional Third Party Scripts
ms: Tangguhkan Skrip Pihak Ketiga Tambahan

en: Defer Gutenberg Block CSS
ms: Tangguhkan Gutenberg Block CSS

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
ms: Tangguhkan jQuery Dan jQuery Migrasi

en: Define a character to separate BlogName and Post title
ms: Nyatakan aksara untuk memisahkan Nama Laman Web dan Tajuk Paparan

en: Define the default color palette for color pickers in the Divi Builder.
ms: Tentukan palet warna lalai untuk memilih warna dalam Divi Builder.

en: Delete
ms: Padam

en: Delete Permanently
ms: Padam Secara Kekal

en: Delete Selected Items
ms: Padam Item Terpilih

en: Design Agency
ms: Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency About Page
ms: Laman Perihal Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Blog Page
ms: Laman Blog Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Case Study Page
ms: Halaman Kajian Kes Agensi Reka

en: Design Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungan Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Home Page
ms: Laman Utama Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Agensi Reka

en: Design Agency Project Page 1
ms: Projek Agensi Reka Bentuk Halaman 1

en: Design Agency Project Page 2
ms: Projek Agensi Reka Halaman 2

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
ms: Direka oleh %1$s | Dikuasakan oleh %2$s

en: Digital Payments
ms: Pembayaran Digital

en: Digital Payments About Page
ms: Pembayaran Digital Mengenai Halaman

en: Digital Payments Blog Page
ms: Halaman Blog Pembayaran Digital

en: Digital Payments Contact Page
ms: Halaman Hubungan Pembayaran Digital

en: Digital Payments Features Page
ms: Halaman Ciri Pembayaran Digital

en: Digital Payments Home Page
ms: Halaman Utama Pembayaran Digital

en: Digital Payments Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Pembayaran Digital

en: Digital Payments Pricing Page
ms: Halaman Harga Pembayaran Digital

en: Digital Payments Sign-Up Page
ms: Halaman Pendaftaran Pembayaran Digital

en: Disable Footer Credits
ms: Nyahdaya Kredit Pengaki

en: Disable Translations
ms: Nyahdayakan Terjemahan

en: Disable WordPress Emojis
ms: Lumpuhkan Emoji WordPress

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
ms: Lumpuhkan pilihan ini untuk mengalih keluar Font Google dari Halaman Pembina Divi anda.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
ms: Nyahdayakan opsyen ini untuk menyingkirkan skrip API Peta Google daripada Laman Pembina Divi anda. Ini boleh meningkatkan keserasian dengan plug-in pihak ketiga yang turut enqueue skrip ini. Harap Maklum: Modul yang bergantung kepada API Peta Google untuk berfungsi dengan betul, seperti Modul Peta dan Peta Lebar Penuh, masih tersedia tetapi tidak akan berfungsi ketika opsyen ini dinyahdayakan (melainkan jika anda menambahkan skrip API Peta Google secara manual).

en: Disable top tier dropdown menu links
ms: Nyahdayakan pautan menu tarik turun pada barisan atas

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
ms: Nyahdayakan terjemahan jika anda tidak mahu memaparkan rentetan tema yang diterjemahkan pada laman anda.

en: Disabled
ms: Matikan

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Menyahdayakan pilihan ini akan menyingkirkan kod isi yang berikut daripada blog anda. Ini membolehkan anda menyingkirkan kod tersebut sambil menyimpannya untuk digunakan semula kemudian.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Menyahdayakan pilihan ini akan menyingkirkan kod header yang berikut daripada blog anda. Ini membolehkan anda menyingkirkan kod tersebut sambil menyimpannya untuk digunakan semula kemudian.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Menyahdayakan pilihan ini akan menyingkirkan kod bawah tunggal berikut daripada blog anda. Ini membolehkan anda menyingkirkan kod tersebut sambil menyimpannya untuk digunakan semula kemudian.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Menyahdayakan pilihan ini akan menyingkirkan kod atas tunggal yang berikut daripada blog anda. Ini membolehkan anda menyingkirkan kod tersebut sambil menyimpannya untuk digunakan semula kemudian.

en: Display Home link
ms: Pamerkan pautan Halaman Utama

en: Displays About Me Information
ms: Paparkan Maklumat Mengenai Saya

en: Displays Adsense Ads
ms: Paparkan Iklan Adsense

en: Displays Advertisements
ms: Paparkan Iklan-iklan

en: Divi Cloud
ms: Awan Divi

en: Divi Cloud Categories
ms: Kategori Divi Cloud

en: Divi Cloud Tags
ms: Tag Divi Cloud

en: Divi Customizer Settings
ms: Tetapan Divi Customizer

en: Divi Library
ms: Pustaka Divi

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
ms: %s Perpustakaan

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
ms: Mod Lihat

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Layout
ms: Susun atur

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
ms: Modul

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
ms: baris

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
ms: Bahagian

en: Divi Library Snippet Name
ms: Nama Coretan Perpustakaan Divi

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
ms: Perincian Susun atur

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
ms: Paparan grid

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
ms: Senarai semak

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
ms: Paparan Teg

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
ms: Pandangan Pek

en: Divi Page Settings
ms: Tetapan Laman Divi

en: Do you want to move selected items to your trash?
ms: Adakah anda mahu mengalihkan item terpilih ke sampah anda?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
ms: Adakah anda mahu memadamkan semua item dalam sampah anda secara kekal? Tindakan ini tidak boleh dibuat asal dan item tidak boleh dipulihkan.

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Dot Navigation
ms: Navigasi Titik

en: Dotted
ms: Bertitik

en: Double
ms: Berganda

en: Download Backup Before Importing
ms: Muat Turun Sandaran Sebelum Mengimport

en: Download More Layouts From The Marketplace
ms: Muat Turun Lebih Banyak Reka Letak Daripada Pasaran

en: Dropdown Menu Animation
ms: Animasi Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Line Color
ms: Warna Garis Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Tarik Turun

en: Duplicate
ms: Pendua

en: Duplicate Global Item To Cloud
ms: Duplikat Item Global Kepada Awan

en: Duplicate Locally
ms: Pendua Secara Tempatan

en: Dynamic CSS
ms: CSS dinamik

en: Dynamic CSS greatly reduces CSS file size by dynamically generating only the assets necessary for the features and modules you use. This eliminates all file bloat and greatly improves load times.
ms: CSS dinamik sangat mengurangkan saiz fail CSS dengan menjana secara dinamik hanya aset yang diperlukan untuk ciri dan modul yang anda gunakan. Ini menghapuskan semua kembung fail dan meningkatkan masa pemuatan.

en: Dynamic Icons
ms: Ikon Dinamik

en: Dynamic JavaScript Libraries
ms: Perpustakaan JavaScript Dinamik

en: Dynamic Module Framework
ms: Rangka Kerja Modul Dinamik

en: ET About Me Widget
ms: ET Tentang Saya Widget

en: ET Advertisement
ms: Iklan ET

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit Footer Credits
ms: Edit Kredit Pengaki

en: Edit Tags & Categories
ms: Edit Teg & Kategori

en: Edit Theme Options
ms: Edit Pilihan Tema

en: Edit With Divi
ms: Edit Dengan Divi

en: Effect
ms: Efek

en: Elegant Themes Account
ms: Akaun Tema Elegan

en: Email
ms: E-mel

en: Empty Trash
ms: Tong sampah kosong

en: Enable Boxed Layout
ms: Dayakan Susun Atur Dikotak

en: Enable Divi Cloud
ms: Dayakan Divi Cloud

en: Enable Divi Gallery
ms: Aktifkan Galeri Divi

en: Enable Responsive Images
ms: Dayakan Imej Responsif

en: Enable Single Post 468x60 banner
ms: Dayakan banner Paparan Tunggal 468x60

en: Enable Vertical Navigation
ms: Dayakan Navigasi Menegak

en: Enable body code
ms: Dayakan kod < isi >

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
ms: Dayakan cache Fon Google dan muatkannya sebaris. Ini mengurangkan permintaan menyekat pemaparan dan meningkatkan masa muat halaman.

en: Enable canonical URL's
ms: Dayakan URL berkanonik

en: Enable custom description
ms: Dayakan penerangan tersuai

en: Enable custom keywords
ms: Dayakan kata kunci tersuai

en: Enable custom titles
ms: Dayakan tajuk tersuai

en: Enable header code
ms: Dayakan kod header

en: Enable meta descriptions
ms: Dayakan penerangan meta

en: Enable single bottom code
ms: Dayakan kod bawah tunggal

en: Enable single top code
ms: Dayakan kod atas tunggal

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
ms: Aktifkan ini jika anda mahu menggantikan tetapan dasar galeri WordPress dengan gaya galeri Divi.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
ms: Dayakan pilihan ini untuk memaparkan ciri Butang Kembali Ke Atas ketika penatalan

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
ms: Dayakan pilihan ini untuk mendapatkan saiz imej responsif yang dijana semasa memuat naik imej dan menambah atribut srcset untuk elemen imej.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
ms: Dayakan pilihan ini untuk mendapatkan efek penatalan lancar dengan roda tetikus

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
ms: Dayakan pilihan ini untuk menunjukkan gambar kecil di Halaman Indeks.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
ms: Dayakan ini untuk membenarkan Divi Framework hanya memuatkan modul yang digunakan pada halaman dan memproses logik untuk ciri yang digunakan.

en: Enabled
ms: Aktifkan

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ms: Mendayakan pilihan ini akan mempamerkan satu banner iklan berukuran 468x60 pada bahagian bawah halaman paparan anda di bawah kandungan paparan tunggal berkenaan. Jika ianya didayakan, anda perlu isikan URL imej dan destinasi banner di bawah.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
ms: Mendayakan pilihan ini akan mengurangkan saiz Fon Google dan menambah baik masa muat, namun ia akan mengehadkan sokongan Fon Google dalam beberapa penyemak imbas yang sangat lama. Anda boleh mematikan ini untuk meningkatkan sokongan untuk penyemak imbas lama dengan sedikit kos untuk prestasi.

en: Enqueue Google Maps Script
ms: Proses enqueue Skrip Peta Google

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
ms: Enqueue Skrip Keserasian jQuery

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
ms: Masukkan URL bagi Profil Facebook anda.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
ms: Masukkan URL Profil Instagram anda.

en: Enter the URL of your RSS feed.
ms: Masukkan URL bagi suapan RSS anda.

en: Enter the URL of your Twitter Profile.
ms: Masukkan URL bagi Profil Twitter anda.

en: Error
ms: ralat

[ctx: Event Details Page]
en: Details
ms: Butiran

en: Exclude categories from the navigation bar
ms: Kecualikan kategori daripada bar navigasi

en: Exclude pages from the navigation bar
ms: Kecualikan halaman daripada bar navigasi

en: Expand
ms: Diperluas

en: Explore Other Modules With Tag
ms: Terokai Modul Lain Dengan Teg

en: Explore Other Rows With Tag
ms: Terokai Baris Lain Dengan Teg

en: Explore Other Sections With Tag
ms: Terokai Bahagian Lain Dengan Teg

en: Export
ms: Eksport

en: Export %s
ms: Eksport %s

en: Export %s Name
ms: Eksport %s Nama

en: Export Theme Options
ms: Eksport Pilihan Tema

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
ms: Mengeksport %s anda akan membuat fail JSON yang boleh diimport ke kawasan lain.

en: Facebook Profile Url
ms: URL Profil Facebook

en: Fade
ms: Pudar

en: Fade In
ms: Pendam Masuk

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
ms: Gagal memuatkan reka letak sedia ada anda. Sila cuba sebentar lagi.

en: Farmers Market
ms: Pasar Tani

en: Farmers Market About Page
ms: Halaman Tentang Pasar Tani

en: Farmers Market Blog Page
ms: Laman Blog Pasar Tani

en: Farmers Market Contact Page
ms: Halaman Hubungan Pasar Tani

en: Farmers Market Donate Page
ms: Halaman Derma Pasar Tani

en: Farmers Market Events Page
ms: Halaman Acara Pasar Tani

en: Farmers Market Home Page
ms: Laman Utama Pasar Tani

en: Farmers Market Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Pasar Tani

en: Farmers Market Market Page
ms: Halaman Pasar Pasar Tani

en: Fashion About Page
ms: Fesyen Mengenai Halaman

en: Fashion Blog Page
ms: Laman Blog Fesyen

en: Fashion Contact Page
ms: Halaman Hubungan Fesyen

en: Fashion Designer Page
ms: Halaman Pereka Fesyen

en: Fashion Gallery Page
ms: Halaman Galeri Fesyen

en: Fashion Home Page
ms: Laman Utama Fesyen

en: Fashion Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Fesyen

en: Fashion Shop Page
ms: Halaman Kedai Fesyen

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Filter
ms: Penapis

en: Find A Layout
ms: Cari Susun Atur

en: Find A Module
ms: Cari Modul

en: Find A Page
ms: Cari Halaman

en: Find A Row
ms: Cari Sebaris

en: Find A Section
ms: Cari Bahagian

en: Find More Layouts
ms: Cari Lebih Banyak Reka Letak

en: Fixed
ms: Tetap

en: Fixed Menu Height
ms: Menu Tetap Tinggi

en: Fixed Navigation Bar
ms: Bar Navigasi Tetap

en: Fixed Navigation Settings
ms: Tetapan Navigasi Tetap

en: Flip
ms: Balikan

en: Florist
ms: kedai bunga

en: Florist About Page
ms: Halaman Mengenai Kedai Bunga

en: Florist Blog Page
ms: Laman Blog Kedai Bunga

en: Florist Contact Page
ms: Halaman Hubungan Kedai Bunga

en: Florist Gallery Page
ms: Halaman Galeri Kedai Bunga

en: Florist Home Page
ms: Laman Utama Kedai Bunga

en: Florist Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Kedai Bunga

en: Florist Shop Page
ms: Halaman Kedai Bunga

en: Folder
ms: folder

en: Font
ms: Fon

en: Font Size
ms: Saiz Fon

en: Font Style
ms: Gaya Fon

en: Footer Area
ms: Ruangan Pengaki

en: Footer Background Color
ms: Warna Latar Footer

en: Footer Elements
ms: Elemen Footer

en: Footer Menu
ms: Menu Footer

en: Footer Menu Active Link Color
ms: Warna Pautan Aktif Menu Footer

en: Footer Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Footer

en: Footer Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Footer

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
ms: Terlupa <a href="%1$s" target="_blank">Nama pengguna</a> atau <a href="%1$s" target="_blank">Kata laluan</a> anda?

en: Free Divi Cloud Limit Reached
ms: Had Awan Divi Percuma Dicapai

en: Freelancer
ms: Pekerja bebas

en: Fullscreen
ms: Skrin penuh

en: Fullwidth
ms: Kelebaran penuh

en: General
ms: Umum

en: General Settings
ms: Tetapan Umum

en: Generating Screenshot
ms: Menjana Tangkapan Skrin

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
ms: Dapatkan Storan Awan Divi Tanpa Had

en: Get Unlimited Storage
ms: Dapatkan Storan Tanpa Had

en: Global items
ms: Barangan global

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
ms: Item global tidak boleh ditambahkan pada Divi Cloud anda. Adakah anda ingin menyimpan versi bukan global ke Divi Cloud anda? Versi pada tapak web ini akan kekal sebagai contoh global

en: Google API Key
ms: Kekunci API Google

en: Google Fonts Subsets
ms: Subset Fon Google

en: Grab the first post image
ms: Dapatkan imej paparan pertama

en: Green
ms: Hijau

en: Groove
ms: Lekuk

en: HTML/JS Snippet
ms: Coretan HTML/JS

en: Header & Navigation
ms: Header & Navigasi

en: Header Elements
ms: Elemen Header

en: Header Font
ms: Fon Header

en: Header Font Style
ms: Gaya Fon Header

en: Header Format
ms: Format Header

en: Header Letter Spacing
ms: Jarak Huruf Header

en: Header Line Height
ms: Tinggi Garis Header

en: Header Style
ms: Gaya Header

en: Header Text Color
ms: Warna Teks Header

en: Header Text Size
ms: Saiz Teks Header

en: Help
ms: Bantuan

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
ms: Di sini anda boleh tambahkan CSS peribadi untuk membatal atau melanjutkan gaya tetapan lalai.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ms: Di sini anda boleh tukar jenis aksara yang memisahkan tajuk blog anda dan nama halaman indeks ketika menggunakan tajuk paparan yang dihasilkan secara automatik. Nilai yang biasa digunakan ialah | atau -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ms: Di sini anda boleh tukar jenis aksara yang memisahkan tajuk blog dan nama paparan anda ketika menggunakan tajuk paparan penjanaan automatik. Nilai yang biasa digunakan ialah | atau -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
ms: Di sini anda boleh pilih Halaman Kedai & Halaman Kategori untuk WooCommerce.

en: Here you can choose default sidebar layout
ms: Di sini anda boleh memilih susun atur bar sisi lalai

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Di sini anda boleh pilih cara tajuk pada halaman indeks anda dihasilkan. Anda boleh tukar susunan nama blog dan tajuk indeks anda dipamerkan, atau anda boleh singkirkan sepenuhnya nama blog tersebut daripada tajuk berkenaan.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamerkan Ikon Facebook di halaman utama anda.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Instagram di laman utama anda.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamerkan Ikon RSS.

en: Here you can choose to display the Twitter Icon.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk pamerkan Ikon Twitter.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk menyingkirkan kategori tertentu daripada menu navigasi. Semua kategori yang ditandakan dengan X tidak akan muncul dalam bar navigasi anda.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk singkirkan halaman tertentu daripada menu navigasi. Semua halaman yang ditandakan dengan X tidak akan muncul dalam bar navigasi anda.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk menterbalikkan cara susunan paparan pautan kategori anda. Anda boleh pilih di antara isihan tertib menaik dan menurun.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ms: Di sini anda boleh pilih untuk menterbalikkan cara susunan paparan pautan halaman anda. Anda boleh pilih di antara isihan tertib menaik dan menurun.

en: Here you can choose to sort your pages links.
ms: Di sini anda boleh pilih cara untuk mengisih pautan halaman anda.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
ms: Di sini anda boleh memilih item yang muncul dalam bahagian maklumat siaran pada halaman. Ini ialah kawasan, biasanya di bawah tajuk siaran, yang memaparkan maklumat asas tentang siaran anda. Item yang diserlahkan yang ditunjukkan di bawah akan muncul.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
ms: Di sini anda boleh memilih item yang muncul dalam bahagian maklumat siaran pada halaman siaran tunggal. Ini ialah kawasan, biasanya di bawah tajuk siaran, yang memaparkan maklumat asas tentang siaran anda. Item yang diserlahkan yang ditunjukkan di bawah akan muncul.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh memilih bilangan produk WooCommerce yang dipaparkan pada halaman arkib. Pilihan ini berfungsi tidak sama dengan pilihan Tetapan > Bacaan dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh tetapkan bilangan artikel terkini yang akan dipaparkan di halaman Arkib. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Bacaan dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh tetapkan bilangan artikel terkini yang akan dipaparkan di halaman Kategori. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Bacaan dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh tetapkan bilangan artikel terkini yang akan dipaparkan di halaman keputusan Carian. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Bacaan dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh tetapkan bilangan artikel terkini yang akan dipaparkan di halaman Tag. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Bacaan dalam wp-admin.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
ms: Anda boleh melumpuhkan penambahan had ingatan automatik di sini.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
ms: Di sini anda boleh berikan URL banner destinasi 468x60

en: Here you can provide 468x60 banner image url
ms: Di sini anda boleh berikan URL imej banner 468x60

en: Hex Value
ms: Nilai Warna

en: Hide
ms: Sorok

en: Hide Logo Image
ms: Sembunyi Imej Logo

en: Hide Nav Before Scroll
ms: Sembunyi Nav Sebelum Skrol

en: Hide Navigation Until Scroll
ms: Sembunyi Navigasi Sehingga Skrol

en: Hide empty categories
ms: Sembunyikan kategori kosong

en: High
ms: tinggi

en: Home
ms: Halaman Utama

en: Homepage SEO
ms: SEO Halaman Utama

en: Homepage custom title (if enabled)
ms: Tajuk halaman utama tersuai (jika didayakan)

en: Homepage meta description (if enabled)
ms: Penerangan meta halaman utama (jika didayakan)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
ms: Kata kunci meta halaman utama (jika didayakan)

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon Color
ms: Warna Ikon

en: Icon Placement
ms: Penempatan Ikon

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
ms: Jika halaman dibina dengan Divi Builder, fail CSS blok Gutenberg dialihkan dari pengepala ke pengaki. Memandangkan fail itu berkemungkinan besar tidak digunakan, kami boleh memuatkannya kemudian. Ini mengalih keluar permintaan menyekat pemaparan dan meningkatkan prestasi.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
ms: Jika tajuk tersuai dinyahdayakan, sila pilih kaedah penjanaan automatik

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Jika anda tidak menggunakan tajuk paparan tersuai, anda masih boleh kawal cara tajuk anda dihasilkan. Di sini anda boleh pilih cara susunan tajuk paparan serta nama blog anda dipamerkan, atau anda boleh singkirkan sepenuhnya nama blog daripada tajuk tersebut.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Jika anda tidak gunakan tajuk paparan tersuai, anda masih boleh kawal cara tajuk anda dihasilkan. Di sini anda boleh pilih cara susunan tajuk paparan serta nama blog anda dipamerkan, atau anda boleh singkirkan sepenuhnya nama blog daripada tajuk tersebut.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
ms: Jika anda tidak ingin memaparkan beberapa sepanduk - biarkan ruang yang berkenaan kosong

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
ms: Jika anda telah dayakan tajuk tersuai, anda boleh letakkan tajuk peribadi anda di sini. Apa sahaja perkataan yang anda taipkan di sini akan ditempatkan di ruang tag < title >< /title > dalam header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
ms: Jika anda telah dayakan penerangan meta, anda boleh letakkan penerangan peribadi anda di sini.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
ms: Jika anda telah dayakan kata kunci meta, anda boleh letakkan kata kunci peribadi anda di sini. Kata kunci mesti dipisahkan dengan tanda koma. Contoh: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
ms: Jika anda mahu kategori yang dipamerkan di dalam bar navigasi termasuk yang tanpa sebarang paparan di dalamnya, nyahdayakan pilihan ini. Mengikut tetapan lalai, kategori kosong disembunyikan.

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
ms: Jika anda ingin tambahkan penerangan meta kepada paparan, anda boleh berbuat demikian menggunakan ruang tersuai. Pilihan ini mesti didayakan bagi membolehkan penerangan tersebut dipamerkan pada halaman paparan. Anda boleh letakkan penerangan meta menggunakan ruang tersuai berdasarkan kepada nama ruang tersuai yang anda nyatakan di bawah.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
ms: Jika anda ingin letakkan kata kunci meta ke paparan, anda boleh berbuat demikian menggunakan ruang tersuai. Pilihan ini mesti didayakan bagi membolehkan kata kunci dipamerkan di halaman paparan. Anda boleh letakkan kata kunci meta menggunakan ruang tersuai berdasarkan kepada nama ruang tersuai yang anda nyatakan di bawah.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
ms: Jika anda ingin singkirkan menu tarik turun daripada bar navigasi kategori, nyahdayakan ciri ini.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
ms: Jika anda ingin singkirkan menu tarik turun daripada bar navigasi halaman, nyahdayakan ciri ini.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
ms: Jika anda ingin gunakan imej logo peribadi, klik pada butang “Muat Naik Imej”.

en: Image
ms: Imej

en: Image Height
ms: Ketinggian Imej

en: Image Url
ms: URL Imej

en: Image Width
ms: Lebar Imej

en: Image doesn't exist
ms: Imej tidak wujud

en: Import & Export Customizer
ms: Penyesuai Import & Eksport

en: Import & Export Theme Options
ms: Pilihan Tema Import & Eksport

en: Import Theme Options
ms: Import Pilihan Tema

en: Import These Templates
ms: Import Templat Ini

en: Import To Cloud
ms: Import Ke Awan

en: Improve Google Fonts Loading
ms: Tingkatkan Pemuatan Fon Google

en: Improve your web design workflow and collaborate together in the cloud.
ms: Tingkatkan aliran kerja reka bentuk web anda dan bekerjasama dalam awan.

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
ms: Di dalam sesetengah kes, pengguna mahu membuat kategori atau pautan induk sebagai ruang letak bagi menyimpan senarai pautan atau kategori kecil. Dalam kes ini, adalah tidak wajar untuk mempunyai pautan induk yang menghalakan pengguna ke destinasi lain, tetapi memadai hanya untuk menghidangkan fungsi-fungsi yang tersedia di dalam organisasi. Mendayakan pilihan ini akan menyingkirkan pautan tersebut daripada semua halaman/kategori induk agar ianya tidak menghalakan ke mana-mana apabila diklik.

en: Index Page SEO
ms: SEO Halaman Indeks

en: Input 468x60 adsense code
ms: Masukkan kod 468x60 Google Adsense

en: Input 468x60 advertisement banner image
ms: Masukkan imej banner pengiklanan 468x60

en: Input 468x60 advertisement destination url
ms: Masukkan URL destinasi pengiklanan 468x60

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
ms: Gunakan Coretan CSS Ini

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
ms: Gunakan Snippet HTML/JS Ini

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
ms: Gunakan Modul Ini

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
ms: Gunakan Halaman Ini

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
ms: Gunakan Baris Ini

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
ms: Gunakan Bahagian Ini

en: Instagram Profile Url
ms: URL Profil Instagram

en: Interior Design Company
ms: Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company About Page
ms: Halaman Mengenai Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company Blog Page
ms: Laman Blog Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company Contact Page
ms: Halaman Perhubungan Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company Home Page
ms: Laman Utama Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company Services Page
ms: Halaman Perkhidmatan Syarikat Rekaan Dalaman

en: Interior Design Company Shop Page
ms: Halaman Kedai Syarikat Rekaan Dalaman

en: Italic
ms: Italik

en: Join Now
ms: Sertai Sekarang

en: LMS About Page
ms: Halaman Mengenai LMS

en: LMS Blog Page
ms: Laman Blog LMS

en: LMS Contact Page
ms: Halaman Hubungan LMS

en: LMS Course Page
ms: Halaman Kursus LMS

en: LMS Courses Page
ms: Halaman Kursus LMS

en: LMS Home Page
ms: Halaman Utama LMS

en: LMS Landing Page
ms: Halaman Pendaratan LMS

en: LMS Marketing Page
ms: Halaman Pemasaran LMS

[ctx: LMS Page]
en: Course
ms: Kursus

[ctx: LMS Page]
en: Courses
ms: Kursus

en: LMS Pricing Page
ms: Halaman Harga LMS

en: Layout
ms: Reka Letak

[ctx: Layout]
en: Add New
ms: Tambah baru

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
ms: Uruskan Kategori

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
ms: Urus Teg

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
ms: Seni reka

[ctx: Layout Category]
en: Business
ms: perniagaan

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
ms: Komuniti & Bukan Untung

[ctx: Layout Category]
en: Education
ms: Pendidikan

[ctx: Layout Category]
en: Events
ms: Peristiwa

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
ms: Fesyen & Kecantikan

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
ms: Makanan minuman

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
ms: Kesihatan & Kecergasan

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
ms: Kedai atas talian

[ctx: Layout Category]
en: Services
ms: Perkhidmatan

[ctx: Layout Category]
en: Technology
ms: Teknologi

en: Layout Name
ms: Nama Susun Atur

en: Layout Pack
ms: Pek Reka Letak

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
ms: Fesyen

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
ms: Reka Letak Dalam Pek Ini

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
ms: Urus Pek

en: Layout Settings
ms: Tetapan Reka Letak

en: Learn About Divi Cloud
ms: Ketahui Mengenai Divi Cloud

en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

en: Leave a Reply to %s
ms: Balas kepada %s

en: Left
ms: Kiri

en: Left Sidebar
ms: Bar Sisi Kiri

en: Left to Right
ms: Kiri ke Kanan

en: Letter Spacing
ms: Jarak Huruf

en: Library
ms: Perpustakaan

en: Light
ms: Cerah

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
ms: Hadkan Sokongan Fon Google Untuk Penyemak Imbas Lama

en: Link
ms: Pautan

en: Link text
ms: Teks pautan

en: Live Preview
ms: Pratonton Langsung

en: Load Dynamic Stylesheet In-line
ms: Muatkan Lembaran Gaya Dinamik Sebaris

en: Load From Library
ms: Muatkan Dari Perpustakaan

en: Locations
ms: lokasi

en: Log In
ms: Log masuk

en: Log In To Divi Cloud
ms: Log Masuk Ke Divi Cloud

en: Login
ms: Daftar Masuk

en: Logo Max Height
ms: Logo Dagangan Tinggi

en: Low
ms: rendah

en: Make Full Width
ms: Jadikan Skrin Penuh

en: Manage Layouts
ms: Urus Reka Letak

en: Manage Un-widgetized Advertisements
ms: Urus Pengiklanan

en: Manage Your Elegant Themes Account
ms: Urus Akaun Tema Elegan Anda

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
ms: Penjual

en: Medium
ms: Sederhana

en: Member Login
ms: Daftar Masuk Ahli

en: Memory Limit Increase
ms: Had Ingatan Bertambah

en: Menu Height
ms: menu Tinggi

en: Menu Link Color
ms: Warna Pautan Menu

en: Menu Text Size
ms: Saiz Teks Menu

en: Menu Top Margin
ms: Margin Atas Menu

en: Menu Width
ms: Lebar Menu

en: Meta Font Style
ms: Gaya Fon Meta

en: Meta Letter Spacing
ms: Jarak Huruf Meta

en: Meta Line Height
ms: Tinggi Garis Meta

en: Meta Text Size
ms: Saiz Teks Meta

en: Mobile Menu
ms: Menu Mudah Alih

en: Mobile Styles
ms: Gaya Mudah Alih

en: Module Name
ms: Nama Modul

en: Module Name Prefix
ms: Awalan Nama Modul

en: Most Used
ms: Paling Digunakan

en: Move
ms: Bergerak

en: Move To
ms: Berpindah ke

en: Move To Divi Cloud
ms: Beralih Ke Awan Divi

en: My Cloud
ms: Awan saya

en: My Divi Cloud
ms: Awan Divi saya

en: My Library
ms: Perpustakaan Saya

en: Name
ms: nama

en: New Theme Options
ms: Pilihan Tema Baharu

en: New To Old
ms: Baru Hingga Lama

en: New items are stored into %s library.
ms: Item baharu disimpan ke dalam pustaka %s.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ms: Komen Terkini <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
ms: Seterusnya

en: Next Entries &raquo;
ms: Catatan Seterusnya &raquo;

en: No
ms: Tidak

en: No Animation
ms: Tiada Animasi

en: No File Selected
ms: Tiada fail yang dipilih

en: No Repeat
ms: Tiada Ulangan

en: No Results
ms: Tiada keputusan

en: No Results Found
ms: Tiada Hasil Ditemui

en: No Screenshot
ms: Tiada Tangkapan Skrin

en: No Sidebar
ms: Tiada Sidebar

en: No available options.
ms: Tiada pilihan yang tersedia.

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
ms: Perhatian: Tetapan warna ditetapkan di atas perlu diterapkan kepada skema warna Lalai.

en: Nothing found
ms: Tiada apa-apa Dijumpai

en: Nothing found in Trash
ms: Tiada apa-apa ditemui dalam Sampah

en: Number of Posts displayed on Archive pages
ms: Bilangan Paparan yang dipaparkan di halaman Arkib

en: Number of Posts displayed on Category page
ms: Bilangan Paparan yang dipaparkan di halaman Kategori

en: Number of Posts displayed on Search pages
ms: Bilangan Paparan yang dipaparkan di halaman Carian

en: Number of Posts displayed on Tag pages
ms: Bilangan Paparan yang dipaparkan di halaman Tag

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
ms: Bilangan Produk yang dipaparkan pada halaman arkib WooCommerce

en: Number of dropdown tiers shown
ms: Bilangan barisan menu tarik turun yang ditunjukkan

en: Off
ms: Tutup

en: Old To New
ms: Lama Ke Baru

en: On
ms: Buka

en: On Divi Cloud
ms: Pada Divi Cloud

en: Only Show
ms: Hanya Tunjukkan

en: Only Show Icon on Hover
ms: Hanya Tunjuk Ikon Ketika Digerak

en: Only load external JavaScript libraries when they are needed by a specific Divi modules on the page. This removes unused JavaScript from the main scripts bundle and improves load times.
ms: Hanya muatkan perpustakaan JavaScript luaran apabila ia diperlukan oleh modul Divi tertentu pada halaman. Ini mengalih keluar JavaScript yang tidak digunakan daripada himpunan skrip utama dan meningkatkan masa muat.

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ms: pada

en: Open in a new window
ms: Buka di tetingkap baru

en: Open link in new window
ms: Buka pautan dalam tetingkap baharu

en: Options
ms: Pilihan

en: Orange
ms: Jingga

en: Order Category Links by Ascending/Descending
ms: Susun Pautan Kategori mengikut tertib Menaik atau Menurun

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
ms: Isih Pautan Halaman mengikut tertib Menaik/Menurun

[ctx: Page]
en: About
ms: Tentang

[ctx: Page]
en: Careers
ms: Kerjaya

[ctx: Page]
en: Case Study
ms: Kajian kes

[ctx: Page]
en: Categories
ms: Kategori

[ctx: Page]
en: Contact
ms: Kenalan

[ctx: Page]
en: Designer
ms: Pereka bentuk

[ctx: Page]
en: Donate
ms: Menderma

[ctx: Page]
en: Events
ms: Peristiwa

[ctx: Page]
en: FAQ
ms: Soalan Lazim

[ctx: Page]
en: Features
ms: ciri-ciri

[ctx: Page]
en: Gallery
ms: Galeri

[ctx: Page]
en: Gallery 1
ms: Galeri 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
ms: Galeri 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
ms: Galeri 3

[ctx: Page]
en: Guide
ms: Panduan

[ctx: Page]
en: Home
ms: Rumah

[ctx: Page]
en: Landing
ms: Mendarat

[ctx: Page]
en: Market
ms: Pasaran

[ctx: Page]
en: Marketing
ms: Pemasaran

[ctx: Page]
en: Pricing
ms: penentuan harga

[ctx: Page]
en: Project 1
ms: Projek 1

[ctx: Page]
en: Project 2
ms: Projek 2

[ctx: Page]
en: Services
ms: Perkhidmatan

[ctx: Page]
en: Shop
ms: kedai

[ctx: Page]
en: Team
ms: Pasukan

en: Page Layout
ms: Reka Letak Halaman

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
ms: Lihat Demo Langsung

en: Pages
ms: Halaman

en: Pages:
ms: Halaman:

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Password Protected
ms: Dilindungi Kata Laluan

en: Password:
ms: Kata Laluan:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
ms: Tampalkan URL imej di sini, jika anda pilih jenis gelangsar "images"

en: Performance
ms: Prestasi

en: Phone
ms: Telefon

en: Phone Number
ms: Nombor Telefon

en: Photo Marketplace
ms: Pasaran Foto

en: Photo Marketplace About Page
ms: Halaman Perihal Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Categories Page
ms: Halaman Kategori Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Contact Page
ms: Halaman Hubungan Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Home Page
ms: Halaman Utama Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Pricing Page
ms: Halaman Harga Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Seller Page
ms: Halaman Penjual Pasaran Foto

en: Photographer
ms: Juru gambar

en: Pink
ms: Merah Jambu

en: Place Thumbs on Pages
ms: Letakkan Imej Kecil di Halaman

en: Place Thumbs on Posts
ms: Letakkan Imej Kecil di Paparan

en: Place your adsense code here.
ms: Letakkan kod Google Adsense di sini.

en: Please Log In Again
ms: Sila Log Masuk Semula

en: Portability
ms: Mudah alih

en: Post
ms: Paparan

en: Post Title
ms: Tajuk Paparan

en: Post info section
ms: Bahagian maklumat paparan

en: Posted on
ms: Disiarkan pada

en: Premade Layouts
ms: Reka Letak Prabuat

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Primary Menu
ms: Menu Utama

en: Primary Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Utama

en: Primary Menu Bar
ms: Bar Menu Utama

en: Primary Menu Link Color
ms: Menu Utama Pautan Warna

en: Product Content
ms: Kandungan Produk

en: Project Navigation
ms: Navigasi Projek

en: Published
ms: Diterbitkan

en: RSS Icon Url
ms: URL Ikon RSS

en: Ratings
ms: Rating

en: Read Divi Documentation
ms: Baca Dokumentasi Divi

en: Red
ms: Merah

en: Remove From Cloud
ms: Alih Keluar Dari Awan

en: Remove From Favorites
ms: Alih Keluar Dari Kegemaran

en: Rename
ms: Namakan semula

en: Replace Existing Content
ms: Gantikan Kandungan Sedia Ada

en: Reset
ms: Set Semula

en: Reset to Defaults
ms: Set semula ke Tetapan Asal

en: Restaurant
ms: Restoran

en: Restaurant About Page
ms: Halaman Perihal Restoran

en: Restaurant Blog Page
ms: Halaman Blog Restoran

en: Restaurant Contact Page
ms: Halaman Hubungan Restoran

en: Restaurant Gallery Page
ms: Halaman Galeri Restoran

en: Restaurant Home Page
ms: Halaman Utama Restoran

en: Restaurant Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Restoran

en: Restaurant Shop Page
ms: Halaman Kedai Restoran

en: Restaurant Team Page
ms: Halaman Pasukan Restoran

en: Restore
ms: Pulihkan

en: Ridge
ms: Bergerigi

en: Right
ms: Kanan

en: Right Sidebar
ms: Bar Sisi Kanan

en: Right to Left
ms: Kanan ke Kiri

en: Role Editor
ms: Editor peranan

en: Row Height
ms: Tinggi Baris

en: Row Name
ms: Nama Baris

en: Row Name Prefix
ms: Awalan Nama Baris

en: SaaS Company
ms: Syarikat SaaS

en: SaaS Company About Page
ms: Halaman Mengenai Syarikat SaaS

en: SaaS Company Careers Page
ms: Halaman Kerjaya Syarikat SaaS

en: SaaS Company Contact Page
ms: Halaman Hubungan Syarikat SaaS

en: SaaS Company Documentation Page
ms: Halaman Dokumentasi Syarikat SaaS

en: SaaS Company Features Page
ms: Halaman Ciri Syarikat SaaS

en: SaaS Company Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Syarikat SaaS

en: SaaS Company Pricing Page
ms: Halaman Harga Syarikat SaaS

en: Save %s
ms: Simpan %s

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

en: Save Items To Divi Cloud
ms: Simpan Item Ke Divi Cloud

en: Save Selection Only
ms: Simpan Pilihan Sahaja

en: Save Theme Options
ms: Simpan Pilihan Tema

en: Save To Divi Cloud
ms: Simpan Ke Awan Divi

en: Save To Library
ms: Simpan Ke Perpustakaan

en: Save as Global
ms: Simpan sebagai Global

en: Save items to the Divi Cloud for later use.
ms: Simpan item ke Divi Cloud untuk kegunaan kemudian.

en: Save this %s to the Divi Library for later use.
ms: Simpan %s ini ke Perpustakaan Divi untuk kegunaan kemudian.

en: Save unlimited layouts, theme builder templates, code snippets and more to Divi Cloud.
ms: Simpan reka letak tanpa had, templat pembina tema, coretan kod dan banyak lagi ke Divi Cloud.

en: Scroll
ms: Skrol

en: Search
ms: Cari

en: Search &hellip;
ms: Carian &hellip;

en: Search Bar Background Color
ms: Warna Latar Bar Carian

en: Search Bar Text Color
ms: Warna Teks Bar Carian

en: Search For Categories
ms: Cari Kategori

en: Search For Layouts
ms: Cari Reka Letak

en: Search For Packs
ms: Cari Pek

en: Search Results for: %s
ms: Hasil Carian untuk: %s

en: Search Theme Options
ms: Pilihan Tema Carian

en: Search for:
ms: Cari:

en: Search results for "%s"
ms: Hasil carian untuk "%s"

en: Secondary Menu
ms: Menu Sekunder

en: Secondary Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Kedua

en: Secondary Menu Bar
ms: Bar Menu Kedua

en: Secondary Menu Link Color
ms: Menu Menengah Link Warna

en: Section Height
ms: Tinggi Bahagian

en: Section Name
ms: Nama Bahagian

en: Section Name Prefix
ms: Awalan Nama Bahagian

en: Select
ms: Pilih

en: Select Animation Effect
ms: Pilih Efek Animasi

en: Select Icon
ms: Pilih Ikon

en: Select Page
ms: Pilih satu Halaman

en: Select Slider Type here
ms: Pilih Jenis Gelangsar di sini

en: Select between expanded and closed state
ms: Pilih di antara keadaan diperluas dan tertutup

en: Select yes if the link should be opened in a new window
ms: Pilih ya jika pautan tersebut sepatutnya terbuka di dalam tetingkap baharu

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
ms: Pakej

en: Set As Logo
ms: Tetapkan Sebagai Logo

en: Share With My Team
ms: Kongsi Dengan Pasukan Saya

en: Share Your Divi Cloud With Your Team
ms: Kongsi Divi Cloud Anda Dengan Pasukan Anda

en: Shared With Me
ms: Berkongsi dengan saya

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
ms: Reka Letak Halaman Kedai & Halaman Kategori untuk WooCommerce

en: Shortcodes
ms: Kod Pendek

en: Show
ms: Perlihat

en: Show Facebook Icon
ms: Tunjuk Ikon Facebook

en: Show Instagram Icon
ms: Tunjukkan Ikon Instagram

en: Show RSS Icon
ms: Tunjuk Ikon RSS

en: Show Search Icon
ms: Tunjuk Ikon Carian

en: Show Social Icons
ms: Tunjuk Ikon Sosial

en: Show Thumbs on Index pages
ms: Tunjukkan Imej Kecil di Halaman Indeks

en: Show Top Bar
ms: Papar Bar Atas

en: Show Twitter Icon
ms: Tunjuk Ikon Twitter

en: Show comments on pages
ms: Tunjukkan komen di halaman

en: Show comments on posts
ms: Tunjukkan komen di paparan

en: Show dropdown menus
ms: Tunjuk menu tarik turun

en: Sidebar
ms: Bar Sisi

en: Sidebar Layout
ms: Tata Letak Sidebar

en: Sidebar Width
ms: Lebar Bar Tepi

en: Sign In To Divi Cloud
ms: Log Masuk Ke Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
ms: Log Keluar Dari Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
ms: Log masuk ke akaun Tema Elegan anda menggunakan pop timbul untuk mengaktifkan Divi Cloud.

en: Single Page Layout
ms: Reka Letak Halaman Tunggal

en: Single Post Layout
ms: Reka Letak Paparan Tunggal

en: Single Post Page SEO
ms: SEO Halaman Paparan Tunggal

en: Site Identity
ms: Pengenalan laman

en: Skills
ms: Kemahiran

en: Slide
ms: Slaid

en: Slide In
ms: Masuk

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
ms: Tetapan Leretan & Pengapala Skrin Penuh

en: Slider Type
ms: Jenis Gelangsar

en: Smooth Scrolling
ms: Penatalan Lancar

en: Social Icon Color
ms: Warna Ikon Sosial

en: Social Icon Size
ms: Saiz Ikon Sosial

en: Solid
ms: Pejal

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
ms: Sesetengah skrip pihak ketiga mungkin tersilap dalam baris gilir tanpa mengisytiharkan jQuery sebagai pergantungan. Jika jQuery ditangguhkan, skrip ini boleh rosak. Jika anda mengalami ralat konsol selepas mendayakan pilihan "Tunda jQuery Dan jQuery Migrate", anda boleh mendayakan pilihan ini, yang akan memuatkan skrip keserasian tambahan yang akan cuba menyelesaikan isu tersebut. Anda boleh mematikan ciri ini jika semuanya berfungsi dengan baik tanpa ciri ini.

en: Sort
ms: Isih

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
ms: Isih Pautan Kategori mengikut Nama/ID/Slug/Bilangan/Istilah Kumpulan

en: Sort Pages Links
ms: Pautan Isih Halaman

en: Split Into Modules
ms: Bahagikan Kepada Modul

en: Split Into Rows
ms: Pisah Kepada Baris

en: Split Into Sections
ms: Bahagikan Kepada Bahagian

en: Split Layout Into Sections
ms: Pisahkan Reka Letak Kepada Bahagian

en: Split Row Into Modules
ms: Pisahkan Baris Kepada Modul

en: Split Section Into Rows
ms: Bahagikan Bahagian Kepada Baris

en: Start Collaborating!
ms: Mula Bekerjasama!

en: State
ms: Keadaan

en: Stretch Background Image
ms: Imej Latar Regang

en: Submit
ms: Hantar

en: Submit Comment
ms: Kemukakan Komen

en: Submit a Comment
ms: Kemukakan Komen

en: Tab Content
ms: Kandungan Tab

en: Tab Text
ms: Teks Tab

en: Tags
ms: Tag

en: Team Sidebar
ms: Bar Sisi Pasukan

en: Text
ms: Teks

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Text Size
ms: Saiz Teks

en: The Divi Marketplace is full of thousands of additional layouts!
ms: Divi Marketplace penuh dengan beribu-ribu susun atur tambahan!

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
ms: Fon ikon Divi dipecahkan kepada pelbagai subset. Subset ini dimuatkan hanya apabila diperlukan berdasarkan modul dan ciri yang digunakan pada setiap halaman. Jika anda memerlukan akses kepada keseluruhan fon ikon pada semua halaman (contohnya, jika anda menggunakan fon ikon kami dalam tema anak anda), maka anda boleh melumpuhkan pilihan ini dan memuatkan keseluruhan perpustakaan fon ikon pada semua halaman.

en: The Item couldn't be downloaded. Please try after a while.
ms: Item tidak dapat dimuat turun. Sila cuba selepas beberapa ketika.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
ms: Module Peta menggunakan API Peta Google dan memerlukan Kekunci API Google yang sah untuk berfungsi. Sebelum menggunakan modul peta, sila pastikan yang anda telah menambahkan kekunci API anda di sini. Pelajari lebih lanjut tentang cara untuk menghasilkan Kekunci API Google anda di <a target="_blank" href="%1$s">sini</a>.

en: The action failed in the following clouds.
ms: Tindakan itu gagal dalam awan berikut.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
ms: Halaman yang anda minta tidak ditemui. Cuba khususkan carian anda atau gunakan navigasi di atas untuk menjejaki paparan anda.

en: Theme Accent Color
ms: Warna Aksen Tema

en: Theme Customizer
ms: Penyesuai Tema

en: Theme Option
ms: Pilihan Tema

en: Theme Options
ms: Pilihan Tema

en: Theme Options Library
ms: Pustaka Pilihan Tema

en: This Website
ms: Laman Web ini

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
ms: Ini ialah nama pengguna yang anda gunakan untuk mengakses Kawasan Ahli di elegantthemes.com.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
ms: Pilihan ini membolehkan anda menukar cara tarikh anda dipaparkan. Untuk maklumat lanjut, sila rujuk pada naskhah panduan WordPress di sini:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Memformatkan Tarikh dan Masa</a>

en: This option dequeues the Divi style.css file and prints the contents in-line. This removes a render blocking request and improves the PageSpeed scores of individual pages. However, it also prevents the style.css file from being cached. Since the stylesheet is small, it's recommended to keep this option enabled.
ms: Pilihan ini menyah gilir fail style.css Divi dan mencetak kandungan dalam talian. Ini mengalih keluar permintaan menyekat pemaparan dan meningkatkan markah PageSpeed bagi halaman individu. Walau bagaimanapun, ia juga menghalang fail style.css daripada dicache. Memandangkan lembaran gaya adalah kecil, adalah disyorkan untuk memastikan pilihan ini didayakan.

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
ms: Pilihan ini membolehkan anda mengawal bilangan barisan menu tarik turun bagi halaman anda. Meningkatkan bilangannya membolehkan item menu tambahan ditunjukkan.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ms: Paparan ini dilindungi kata laluan. Masukkan kata laluan untuk melihat komennya.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
ms: Ini akan mendayakan ciri Google Fonts bagi bahasa Bukan-Inggeris.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
ms: Ini membolehkan penggunaan petikan di dalam paparan atau halaman.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
ms: Ini akan mengembalikan semua tetapan di seluruh halaman pilihan ke nilai lalai mereka. <strong>Adakah anda pasti mahu melakukan ini?</strong>

en: Tile
ms: Jubin

en: Tile Horizontally
ms: Jubin Mendatar

en: Tile Vertically
ms: Jubin Menegak

en: Title
ms: Tajuk

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
ms: Untuk mendayakan Divi Cloud di tapak web ini, log masuk ke akaun Tema Elegan anda

en: To view this protected post, enter the password below
ms: Untuk melihat pos yang dilindungi ini, masukkan kata laluan di bawah

en: Top
ms: Atas

en: Top Bar Text Color
ms: Warna Teks Bar Atas

en: Top Bar Text Size
ms: Saiz Teks Bar Atas

en: Top to Bottom
ms: Atas ke Bawah

en: Trackbacks/Pingbacks
ms: Trackback/Pingback

en: Trash
ms: sampah

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
ms: Storan sampah untuk Divi Cloud terhad kepada 50 item untuk akaun percuma. Setelah sampah anda melebihi 50 item, item tertua dalam tong sampah anda akan dipadamkan secara kekal untuk memberi ruang kepada item baharu. Beli <a href="%s" target="_blank">Keahlian Awan Divi</a> untuk storan tanpa had.

en: Travel Agency
ms: Agensi pelancongan

en: Travel Agency About Page
ms: Halaman Mengenai Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Blog Page
ms: Laman Blog Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungan Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Home Page
ms: Laman Utama Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Packages Page
ms: Halaman Pakej Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Shop Page
ms: Halaman Kedai Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Team Page
ms: Halaman Pasukan Agensi Pelancongan

en: Tweet
ms: Twit

en: Twitter Profile Url
ms: URL Profil Twitter

en: Type
ms: Jenis

en: Type of the box
ms: Jenis kotak

en: Typography
ms: Typografi

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
ms: Uh Oh! Anda telah mencapai kuota Divi Cloud anda.

en: Underline
ms: Garis Bawah

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
ms: Buka kunci Storan Awan Divi Tanpa Had

en: Untagged
ms: Tidak ditanda

en: Upgrade Your Divi Cloud
ms: Tingkatkan Awan Divi Anda

en: Upgrade to Unlimited Cloud Storage!
ms: Naik taraf kepada Storan Awan Tanpa Had!

en: Upgrade to Unlimited Divi Cloud Storage!
ms: Naik taraf kepada Storan Divi Cloud Tanpa Had!

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Uppercase
ms: Huruf Besar

en: Url
ms: URL

en: Use Background Color
ms: Gunakan Warna Latar

en: Use Custom Sidebar Width
ms: Gunakan Custom Sidebar Lebar

en: Use Google Fonts
ms: Gunakan Font Google

en: Use Relative Image Paths
ms: Gunakan Laluan Imej Berkaitan

en: Use excerpts when defined
ms: Guna petikan apabila dinyatakan

en: Use resizing
ms: Gunakan saiz semula

en: Used for icon button type
ms: Digunakan bagi jenis butang ikon

en: Username
ms: Nama pengguna

en: Username:
ms: Nama Pengguna:

en: Vertical Menu Orientation
ms: Kedudukan Menu Menegak

en: Vertically Centered
ms: Berpusat Menegak

en: View Details
ms: Lihat butiran

en: View Theme Options
ms: Lihat Pilihan Tema

en: View in Divi Marketplace
ms: Lihat di Pasar Divi

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
ms: Amaran: Ini boleh menyebabkan ralat JavaScript dalam sesetengah kes dan harus digunakan dengan berhati-hati. Apabila didayakan, skrip yang didaftarkan oleh pemalam dan tema akan ditangguhkan untuk meningkatkan prestasi dan jQuery akan sentiasa dimuatkan dalam badan.

en: Watch video tutorials
ms: Tonton Video Tutorial

en: Web Agency
ms: Agensi Web

en: Web Agency Careers Page
ms: Halaman Kerjaya Agensi Web

en: Web Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungan Agensi Web

en: Web Agency Home Page
ms: Laman Utama Agensi Web

en: Web Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi Web

en: Web Agency Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Agensi Web

en: Web Agency Pricing Page
ms: Halaman Harga Agensi Web

en: Web Agency Services Page
ms: Halaman Perkhidmatan Agensi Web

en: Website Content Width
ms: Leber Kandungan Laman Web

en: Website Gutter Width
ms: Jarak Lajur Laman Web

en: Wedding
ms: Perkahwinan

en: Wedding About Page
ms: Halaman Tentang Perkahwinan

en: Wedding Blog Page
ms: Laman Blog Perkahwinan

en: Wedding Contact Page
ms: Halaman Hubungan Perkahwinan

en: Wedding Details Page
ms: Halaman Butiran Perkahwinan

en: Wedding Gallery Page
ms: Halaman Galeri Perkahwinan

en: Wedding Home Page
ms: Laman Utama Perkahwinan

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
ms: Selamat datang ke Divi! Sebelum memulakan tema baru anda, sila kunjungi laman <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> untuk akses ke beberapa tutorial panduan terperinci.

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
ms: Apabila CSS Kritikal didayakan, Divi menentukan "ambang di atas lipatan" dan menangguhkan semua gaya untuk elemen di bawah lipatan. Walau bagaimanapun, ambang ini hanyalah anggaran dan boleh berbeza-beza pada peranti yang berbeza. Menaikkan ketinggian ambang akan menangguhkan gaya yang lebih sedikit, menyebabkan masa pemuatan lebih perlahan tetapi kurang peluang untuk Anjakan Reka Letak Kumulatif berlaku. Jika anda mengalami masalah CLS, anda boleh meningkatkan ketinggian ambang.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
ms: Apabila boleh, jQuery dan jQuery Migrate akan dialihkan ke badan untuk mempercepatkan masa muat. Jika pemalam pihak ketiga mendaftarkan jQuery sebagai pergantungan, ia akan dialihkan kembali ke kepala.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
ms: Apabila anda nyatakan kata kunci menggunakan ruang tersuai, anda patut gunakan nilai ini bagi Nama ruang tersuai. Nilai ruang tersuai anda haruslah mengandungi kata kunci meta yang anda ingin gunakan, dipisahkan dengan tanda koma.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
ms: Apabila anda nyatakan penerangan meta menggunakan ruang tersuai, anda patut gunakan nilai ini bagi Nama ruang tersuai. Nilai ruang tersuai anda haruslah mengandungi penerangan tersuai yang anda ingin gunakan.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
ms: Apabila anda nyatakan tajuk menggunakan ruang tersuai, anda patut gunakan nilai ini bagi Nama ruang tersuai. Nilai ruang tersuai anda haruslah mengandungi tajuk tersuai yang anda ingin gunakan.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
ms: Apabila anda menyimpan reka letak ke Divi Cloud, ia tersedia pada setiap tapak web yang anda bina.

en: When you sync %s to Divi Cloud, they become available on every website you build.
ms: Apabila anda menyegerakkan %s ke Divi Cloud, ia tersedia pada setiap tapak web yang anda bina.

en: Widget Bullet Color
ms: Warna Titik Widget

en: Widget Header Color
ms: Warna Header Widget

en: Widget Link Color
ms: Warna Pautan Widget

en: Widget Text Color
ms: Warna Teks Widget

en: Widgets
ms: Widget

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
ms: WordPress memuatkan emoji WordPress miliknya sendiri. Pelayar moden menyokong emoji asli, menjadikan emoji WordPress tidak diperlukan dalam kebanyakan kes. Mengalih keluar emoji WordPress mengalih keluar aset yang tidak diperlukan dan meningkatkan prestasi.

en: Yes
ms: Ya

en: Yoga Studio
ms: Studio Yoga

en: Yoga Studio About Page
ms: Halaman Perihal Studio Yoga

en: Yoga Studio Blog Page
ms: Laman Blog Yoga Studio

en: Yoga Studio Classes Page
ms: Halaman Kelas Studio Yoga

en: Yoga Studio Contact Page
ms: Halaman Hubungan Studio Yoga

en: Yoga Studio Home Page
ms: Halaman Utama Studio Yoga

en: Yoga Studio Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Studio Yoga

en: Yoga Studio Team Page
ms: Halaman Pasukan Studio Yoga

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
ms: Anda boleh nyahdayakan pilihan ini jika anda ingin singkirkan komen-komen serta ruang komen daripada paparan tersebut.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
ms: Anda boleh mencari Kunci API anda <a href="%s" target="_blank">di sini</a>.

en: You don't have pages
ms: Anda tidak memiliki halaman

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
ms: Anda telah mencapai Had 500MB anda. Untuk terus menyimpan item ke Divi Cloud anda, anda mesti memadamkan beberapa item sedia ada anda untuk mengosongkan ruang atau meningkatkan storan Divi Cloud anda.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
ms: Langganan %1$s anda telah tamat tempoh. Untuk memuat turun Reka Letak Prabuatan daripada Perpustakaan %2$s anda mesti <a href="%3$s" target="_blank">memperbaharui langganan anda</a>.

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
ms: Sesi Awan Divi Anda Telah Berakhir

en: Your Divi Cloud membership has expired
ms: Keahlian Divi Cloud anda telah tamat tempoh

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
ms: Keahlian Divi Cloud anda telah tamat tempoh. Untuk mengakses item yang disimpan pada awan anda, sila <a href="%s" target="_blank">perbaharui keahlian Divi Cloud anda</a>.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
ms: Sesi Divi Cloud anda telah tamat. Sila cuba log masuk semula. Jika anda terus mengalami kegagalan kebenaran, cuba tutup modal Perpustakaan dan bukanya semula supaya token kebenaran anda boleh dijana semula.

en: Your Existing Pages
ms: Halaman Sedia Ada Anda

en: Your Saved Layouts
ms: Reka Letak Anda yang Disimpan

[ctx: clear static resources]
en: Clear
ms: Jelas

en: comments
ms: Komen

[ctx: documentation links]
en: Support
ms: Sokongan

[ctx: general options]
en: General
ms: Ketua

en: hide error message
ms: sembunyikan mesej ralat

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
ms: Integrasi

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: page/post]
en: Layout
ms: Susun atur

en: settings reset.
ms: set semula tetapan.

en: settings saved.
ms: tetapan disimpan.

en: show error message
ms: tunjukkan mesej ralat

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
ms: Iklan

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
ms: Pewarnaan

[ctx: theme updates]
en: Updates
ms: Kemas kini

en: you don't have sufficient permissions to access this page
ms: anda tidak mempunyai keizinan yang cukup untuk mengakses halaman ini
